rex maughan

Rex Maughan je zakladateľom spoločnosti Forever Living Products, ktorá vďaka svojej 30. ročnej tradícii patrí k najvýznamnejším svojho druhu.  

Zosobňuje ho bystrosť a šikovnosť obchodníka i skvelé renomé kapacity svetového formátu. Napriek tomu, že svoje pracovné aktivity rozbiehal postupne, výnimočnými schopnosťami preukázal, že vie, ako dosiahnuť úspech. V roku 2002 bol časopisom Forbes 400 zaradený medzi najbohatších ľudí planéty s osobným majetkom 600 miliónov dolárov, ktorý však stále narastá.

Rex Maughan prezident FLPTajomstvo úspechu Rexa Maughana je založené na podstate inšpiratívneho vodcovstva a používaní pevných manažérskych princípov. Počas svojho života sa venoval nielen dosahovaniu vlastných cieľov, ale prispel i k naplneniu snov iných ľudí. Aj to z neho robí pozoruhodného človeka. Sám seba charakterizuje ako samouka, usilovnú, inteligentnú a zásadovú osobu, ktorá má rada ľudí. Úspech opisuje ako tvrdú prácu, za ktorou sa ukrýva ochota snívať, neprítomnosť dlhov a budovanie kvalitného a pevného tímu. Práve kvôli svojmu rozumnému zmýšľaniu i výnimočným vlastnostiam si získal sympatie svojej manželky Ruth, s ktorou má tri deti - 2 synov a jednu dcéru. Obaja sa dokonca tešia z 12-tich vnúčat.

Rex Maughan nebol nikdy typickým mešťanom. Narodil sa a vyrástol na ranči v malom mestečku Soda Springs v americkom štáte Idaho. Život takpovediac v lone prírody mu učaroval a ovplyvnil aj jeho smerovanie pri ďalšom životnom smerovaní. Rex vystupoval napríklad ako jeden z popredných záchrancov dažďových pralesov v južnom Pacifiku a tak trochu dobrodružnú povahu v sebe nezaprel ani pri svojej ďalšej misii na ostrovoch Samoa. Možno aj pod vplyvom exotického prostredia ho zaujal príbeh slávneho spisovateľa Roberta Louisa Stevensona, autora knihy Ostrov pokladov, ktorý práve na tomto mieste strávil posledné roky svojho života. Maughanovi sa podarilo vybudovať u domorodých obyvateľov rešpekt a o niekoľko rokov bolo na ostrove založené Múzeum Roberta Louisa Stevensona, či Rezervácia na zachovanie Stevensonovho plantážového domu z roku 1890. Obe dnes patria medzi najnavštevovanejšie a najatraktívnejšie turistické miesta.

Okrem misionársko-cestovateľských aktivít zaujal Rex Maughan aj všestrannosťou a angažovanosťou v iných oblastiach. Vybudoval skupinu ekonomicky silných spoločností, ktoré sú roztrúsené prakticky po celej zemeguli. Sám sa stal zakladateľom renomovanej značky Forever Living Products, zahrňujúcej oblasti zamerané na priamy predaj, poľnohospodárstvo, výrobu, oddychové a charitatívne aktivity, chov zvierat a majetkové záležitosti.

Začínal pritom vcelku skromne, no s o to väčším odhodlaním. Po štúdiách na Bussiness Administration School v Arizone, kde dosiahol titul bakalára, prehlboval svoje vedomosti z oblasti nehnuteľností, daňovníctva, auditov, konsolidácií a fúzií. Venoval sa investovaniu peňažných prostriedkov do pozemkov, pričom pracoval aj ako účtovník. Práca ho však nenapĺňala tak, ako by si prial, preto si vyhliadol zaujímavejšie zamestnanie. Rex Maughan pôsobil 13 rokov ako viceprezident spoločnosti Del Webb, neskôr ako výkonný viceprezident spoločnosti Del E. Webb Reality & Management, v ktorých dokonale využil svoje vynikajúce schopnosti v oblasti administratívy. Stal sa správcom komerčných nehnuteľností v hodnote viac ako 100 miliónov dolárov, nachádzajúcich sa na území Spojených štátov amerických. Zodpovedal aj za manažment a fungovanie siedmych rekreačných rezortov zameraných na vodné športy v oblasti Lakes Powell.

Trinásteho mája 1978 založil Mr. Maughan vlastnú súkromnú spoločnosť Forever Living Products, v tej dobe sídliacu v úrade s dvoma miestnosťami. Spoločnosť sa v začiatkoch sústredila najmä na domáci - americký trh, kde ponúkala džúsy a krémy, ktoré vzišli z výťažkov rastliny Aloe Vera, rastliny, ktorej sa pripisujú zázračné, liečivé účinky. Za prvý rok exisstencie spoločnosti firma dosiahla zisk 1 milión USD prakticky iba s troma výrobkami. Rad výrobkov sa postupne rozšíril a značka Forever Living Products expandovala do krajín celého sveta.

Dnes už síce starší, ale stále nesmierne vitálny pán vzbudzuje v ľuďoch rešpekt a úctu. Podarilo sa mu vybudovať mocné impérium, ktoré je dokonale ochránené pred otrasmi ekonomiky. Aj keď prenechal vedenie spoločnosti svojmu najstaršiemu synovi, vždy sa snaží aktívne podieľať na riešení dôležitých problémov.

 

Gregg Maughan

Gregg MaughanRex bral svoju angažovanosť vo „Forever Living Company" ako určité poslanie, ku ktorému pristupoval s patričnou zodpovednosťou. Po 30-tich rokoch práce sa však rozhodol, že nastal čas stiahnuť sa do úzadia a predať žezlo niekomu inému, mladšiemu, ale rovnako zapálenému pre dobrú vec. Voľba padla na Gregga Maughana, teda vlastného syna. Greg je najmladší z  3 detí, absolvoval štúdium na Arizona State University a hovorí plynule španielsky. Vo Forever Living pracuje už 15 rokov, kde začínal so spracovaním objednávok. Postupne prešiel takmer všetkými oddeleniami, kde preukázal svoju oddanosť a vynikajúce schopnosti pri prekonávaní prekážok, spojených s chodom spoločnosti. V súčasnosti je zodpovedný za svetové predaje a marketing, neúnavne cestuje po svete a buduje Forever s energiou a víziami, ktoré mu, vďaka jeho úspechom, priniesli nedávne povýšenie na Výkonného viceprezidenta. Greg má zo svojou manželkou Terrou štyri krásne deti: Sadie, Drew, Sierru a Gentry.

Aloe Vera kvet