prečo Aloe vera od flp?

Aloe Vera raslinaPrečo by sme mali kupovať Aloe Vera od FLP, keď si môžeme kúpiť lacnejšiu inú značku? To je správna otázka a snáď Vám budeme môcť odpovedať pomocou následujúcich informácií: Forever Living Products je najväčší svetový pestovateľ a distribútor aloe vera a včelích produktov. Vlastní obrovské plantáže v USA a Karibskej oblasti, preto svojím zákazníkom môže vždy presne povedať, ako a kde bolo aloe vera pestované. Napríklad môže bez obáv prehlásiť, že pri pestovaní neboli použité pesticídy ani herbicídy. FLP pestuje v biokvalite a 80 % celosvetovej produkcie aloe pochádza práve od FLP.

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI VÝROBKAMI SVETOVEJ JEDNOTKY V TOMTO OBORE, FIRMY FOREVER LIVING PRODUCTS, A VÝROBKAMI INÝCH “KVALITNÝCH“ FIRIEM?

• FLP kontroluje celý proces výroby od voľby správnych zrelých listov na zber až po skladovú teplotu hotových produktov. Nie je závislé na žiadnych ďalších dodávateľoch.

• Gel je získavaný z čerstvo zbieraných dospelých listov a behom niekoľkých hodín stabilizovaný aby se zachoval výživný obsah a biologická aktivita. Patenty na stabilizačný proces vlastní prezident spoločnosti FLP pan Rex Maughan.

• Do gelu nie sú pridávané farbivá ani umelé príchute. Pretože behom roka dochádza k niekoľkým zberom, môžu byť chuť a farba vždy trochu odlišné. Je známe, že niektoré firmy používajú bielidlá, aby farba ich výrobkov zostávala celý rok úplne rovnaká. My pevne veríme, že zafarbenie našich výrobkov je prírodné a zdravé.

• FLP aloe vera gel nie je homogenizovaný ani filtrovaný. Naše šťavy obsahujú bohatú dužinu, ktorá predstavuje väčšinu pozitivného obsahu aloe vera tak nevyhnutnej pre výživu. Preto je dobré pred použitím obsah fľaše dobre pretrepať, aby ste vychutnali plnohodnotný úžitok dužiny. Niektoré firmy dužinu cedením odstraňujú a dávajú tak výrobku vzhľad fľaškovej vody. Iné zase ponúkajú produkty z celého listu, ktoré musia byť filtrované, aby sa odstránili silné laxatívne prvky, ktoré sa prírodne nachádzajúí v šupke listu. My používame iba vnútorný gel a nemusíme preto riskovať, že filtrovaním odstránime niektoré z jeho výživných zložiek.

• Naše aloe vera nie je rekonštruované z gelu zmrazeného suchou cestou. Naše výrobky obsahujú 100% stabilizovaný aloe vera gel, výrobok laboratórne preukazujúci takmer identický obsah ako živá rastlina.

• Naše aloe vera neprechádza bodom varu. Zahrievaním na, alebo cez bod varu, či pasterizovanie je lacnejšie a rýchlejšie. Nadbytočné teplo však ničí aktívne zložky. Používame iba teploty pod bodom pasterizácie (známe ako "studené spracovanie"), aby sme zaručili zachovanie aktivity enzýmov. Táto metóda spracovania uzamkne živiny okamžite po zbere a umožňuje, aby si výrobky uchovali plnú potenciu na dlhšiu dobu.

• 100% stabilizované aloe vera je zložkou číslo JEDNA uvedenou na etiketách našich šťiav, krémov a pleťových vôd.

• Laboratória, ktoré sa v USA zaoberajú kontrolou a schvaľovaním potravín a liekov (Food and Drug Laboratories of New York), uvádzajú, že náš Aloe Vera Gel je prakticky totožný zo surovou dužinou z listu aloe vera. Inými slovami, používanie nášho výrobku je totožné so situáciou, kedy odrežete živý list aloe vera a vyberiete z neho čerstvú dužinu.

• Firma zaručuje stopercentné vrátenie peňazí nespokojnému zákazníkovi. Tieto garancie nie sú zaručené u totálnej väčšiny výrobkov z aloe vera zakúpených v obchodoch.

• FLP vlastní unikátny svetový patentovaný spôsob stabilizácie, vďaka ktorému sa biologická aktivita čerstvého gelu z Aloe vera uchováva niekoľko rokov v takmer rovnakej kvalite, akú má ihneď po zbere. Bez stabilizácie sa gél z Aloe vera po zbere rýchlo kazí (vydrží bez zmeny iba 36 hodín, firma FLP stabilizuje gel už do 6 hodín po zbere). Iné pokusy stabilizovať gel z Aloe vera (sušenie, varenie, zmrazovanie) vždy aktivitu gelu veľmi znížili.

• Veľa rôznych firiem, najmä kozmetických, ponúka v obchodoch a prostredníctvom reklám výrobky s Aloe vera väčšinou lacnejšie. Spotrebiteľ však v prevážnej väčšine prípadov nemá možnost overiť si, akú kvalitu a množstvo Aloe vera skutočne produkty obsahujú. Žiaľ objavili sa škrupulózni výrobcovia, ktorí začali dužinu aloe vera "pančovať" a riedili ju látkami, ako maltodextrin, aby tak umelo znížili cenu a zvýšili si svoje zisky. Navyše sa začali vyvíjať rôzne výrobné metódy, ako napr. sublimačné sušenie, sušenie do rozprašovačov, atď. Začalo byť veľmi zložité porovnať a rozlíšiť kvalitné výrobky od nahrážok. V záujme zachovania integrity a pomôcť používateľom pri výbere musel tento priemysel určiť štandardné normy a tieto dodržiavať.

• Preto už v roku 1982 25 firiem, zaoberajúcich sa pestovaním a výrobou výrobkov z Aloe vera, iniciovalo vznik nezávislej Mezinárodnej vedeckej rady pre aloe (IASC), ktorá každý rok testuje prihlásené výrobky na množstvo a kvalitu aloe, aby tak chranila priemysel Aloe proti nekorektným konkurentom. Produkty, ktoré tieto prísne parametre spĺňajú, obdržia potom "pečať kvality". FLP sa touto pečaťou môže pochváliť ako prvé a pri svojich všetkých výrobkoch z Aloe vera. (42 produktov www.iasc.org).

• Výrobky FLP naviac splňujú prísne podmienky čistoty výroby s označením Koscher Raiting, obdržali Islamskú pečať kvality Halal a taktiež označenie, že nie sú testované na zvieratách od medzinárodnej organizácie Peta. Aloe je pestované v biokvalite na vlastných plantážach firmy ( v odľahlých a opustených pláňach štátov Texasu, Mexika a Dominikánskej republiky) bez chemického hnojenia pesticídmi a herbicídmi, sú ručne a nie kombajnom zbierané iba optimálne zrelé 4-6 ročné listy a nie celá rastlina a tie sú spracované ihneď po zbere vo vlastných prevádzkach v blízkosti plantáži. Do 6 hodín od zberu je celý proces vo FLP ukončený, inak šťava z aloe po 36 hodinách stráca účinnosť. Od urezania listu, cez dopravu, niekoľkonásobný oplach, odrezanie zelenej šupky z listu, vybratie gelového vnútrajška listu , rozdrtenie, niekoľkými patentmi chránený spôsob stabilizácie za studena (čo znamená, že ho nikto iný na celom svete nesmie používať a používa teda iné metódy, kde gel stráca na účinnosti), až po plnenie a zapečatenie fliaš. Proti rozkladu je gel stabilizovaný iba malým množstvom stabilizátorov prírodného pôvodu – z iných rastlín. Vo fľaši gelu od FLP preto dostávate dokonale zrelý a dokonale čerstvý gel. Ako keby ste si práve odtrhli zrelý list, rozrezali ho a zjedli jeho vnútrajšok,bez dráždivých látok, ktoré sú obsiahnuté v jeho šupke.

Aloe Vera list